Умань

Невеличке мальовниче містечко Умань розташоване на території Черкаської області. Назва даного міста походить від однойменної річки Уманки, яка зливається з річкою Кам’янка. Умань була заснована в 17 столітті і має досить багатогранну історію, яка відбилася в архітектурних пам’ятках.

Основною визначною пам’яткою садово-паркового мистецтва є всесвітньо відомий Національний дендропарк «Софіївка», який був закладений польським графом Феліксом Потоцьким у 1796 році. Граф будував його для коханої дружини — Софії. Саме в її честь і був названий цей парк. Керував будівництвом бельгійський інженер Людвіг Метцель, який зміг гармонійно поєднати в ньому чудовий романтичний стиль композицій із знаменитими сюжетами грецької та римської міфології.

У парку «Софіївка» зібрано близько 2500 видів екзотичних рослин і дерев, з яких створені прекрасні композиції і пейзажі. Крім цього, на території парку розташовані чудові водоспади, красиві ставки, підземні річки і гроти. Знаменитий Острів Любові і фігурні фонтани приваблюють відвідувачів своєю вишуканістю та красою. Алеї парку прикрашені античними скульптурами і затишними альтанками. Даний парк щодня відвідують тисячі українських та іноземних туристів.