Польща

Польща пропонує різноманітний відпочинок. Це огляд культурних і природних пам’яток, гірські лижі, відпочинок в горах, на озерах і на Балтійському узбережжі; активний відпочинок — вітрильний спорт, сплав по річках, різноманітні походи, різні оздоровчі програми.

Країна багата історичними пам’ятниками. 13 об’єктів на її території занесені до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Варто відвідати не тільки великі міста (Варшава, Краків, Познань, Вроцлав, Лодзь), але і невеликі, такі як Торунь, місце народження Миколи Коперника, Мальборк, колишню столицю хрестоносців, Ченстохову, місце паломництва католиків з усього світу, і багато інших.

У Польщі великі можливості для заняття екологічним туризмом завдяки великій кількості куточків дикої природи. У країні 22 національних і 122 ландшафтних парки і тисячі пам’яток природи, найвідомішими з яких є Мазурські озера, Бебжанскі болота, гірські масиви Татри, Бещади, Бескиди і Судети.

Балтійське узбережжя — це 500 км піщаних пляжів. Відпочинок в цьому районі підійде для тих, хто не любить виснажливу спеку. Тут створена прекрасна інфраструктура європейського рівня, що дозволить з комфортом провести час. Умови для занять гірськими лижами створені в гірських масивах на півдні і південному заході країни: в Карконоше, Бескидах і Татрах. Кататися можна з грудня по березень, а на деяких курортах та по квітень.

Найпопулярнішим курортом є Закопане, який називають зимовою столицею Польщі.

На оздоровчих курортах Польщі застосовуються різноманітні методи лікування. На Балтійському узбережжі і в Центральній Польщі курорти багаті лікувальними грязями, в Судетах — вуглекислими і радоновими мінеральними водами, в Карпатах — йодистими сірководневими джерелами.

Оглядати визначні пам’ятки в Польщі можна цілий рік. Сезон катання на гірських лижах триває з грудня по березень, а на деяких курортах та по квітень. Для пляжного відпочинку на Балтійському узбережжі і на озерах кращими місяцями є липень і серпень. Прогулянки найкомфортніше здійснювати в період з квітня по вересень.